Stamboll Stamboll

nga Burhan Sönmez përkthyer nga Dritan Koka

Çmimi 1000 L

Nr faqe: 260

Nëse një fëmijë qëndron jashtë pasi bie errësira dhe humbet nëpër rrugët e ngushta, ai vend është Stambolli. Qyteti i të riut që del për të gjetur të dashurën e tij të përjetshme, ai i gjahtarit që niset në kërkim të gëzofit të dhelprës së zezë, ai i anijes që përplaset nëpër stuhi, i princit që dëshiron të mbajë të gjithë botën në pëllëmbën e dorës, si një diamant, i rebelit të fundit që është betuar se nuk do të nënshtrohet kurrë, i vajzës së re që ikën nga shtëpia për të ndjekur ëndrrën e saj për t’u bërë këngëtare, qyteti ku shkojnë milionerët, hajdutët dhe poetët është Stambolli. Çdo histori ka të bëjë me këtë qytet.”

 

 

Çmimi: 1,000.00L

Pagesa në dorëzim brenda Shqipërisë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Bli ne nje menyre me te thjeshte !