Ishulli i Thesarit

nga Rober L. Stivenson #Roman i përshtatur për Fëmijë 8-12 vjeç

Përktheu: Agim Prodani

Nr i faqeve: 240

Përshkrim i shkurtër

Aventura të mëdha në detra të hapur!

Xhim Houkinsi i Ri dhe miqtë e tij nisen në një udhëtim drejt Ishullit të Thesarit, me shpresë se do të gjejnë se ku është fshehur preha e grabitur nga kapiteni Flint, i cili kish pas qenë më mizori i gjithë piratëve. Por ata nuk e dinin se ekuipazhi i anijes së tyre ishte po ai i dikurshmi i Flintit dhe kryesohej nga pirati i lig me një këmbë, Xhon Silveri i Gjatë. Pasi mbërrijnë në ishull, Xhimit dhe miqve të tij u duhej të gjenin thesarin e fshehur dhe të largoheshin përpara se t’i zinin piratët. Ky rrëfim i R.L. Stivënsonit rreth lakmisë dhe arit mbetet historia më emocionuese me aventura që është shkruar ndonjëherë.

Çmimi: 620.00L

Pagesa në dorëzim brenda Shqipërisë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Bli ne nje menyre me te thjeshte !